A folyamat és a hatások
A célzott permetezési megoldás a valós idejű érzékelésre helyezi a hangsúlyt, így reálisabb döntéseket tudnak hozni a növényvédelem érdekében, támogatva a gyomirtók használatának redukálását. A technológia segítség a gyomnövények folyamatos vizsgálatában és az ugar területek ellenőrzésében, így a kutatók meghatározhatják az egyes termények pontos elhelyezését.
Emellett egyfajta környezeti haszna is van a szóban forgó technológiának, hiszen alkalmazása által csak a szükséges területeken lenne szükség permetezésre. Gazdasági oldalról nézve szintén előnyös lehet, mivel ennek a lépésnek a következményeként a termelők jövedelmezősége is növekedhet. Tehát ezzel a hatékonyabb gyomírtók használata is elérhetővé válik számukra, amivel sokkal nagyobb kontrollt tarthatnak a gyomnövények felett. A cég képviselői hozzátették, hogy ahol már a megfelelő szerekkel permeteznek, ott nagy mértékben csökkenthetők a költségek.
A kezdeti koncepció Európában egy Fendt Rogator permetezőn kerül kiértékelésre, melynek kapcsán nagy tervek születtek annak észak-amerikai kiterjesztésére 2022-ben.
Szem előtt a termelők érdekei
A gazdák már régóta keresik az innovatív megoldásokat, hogy minimalizálhassák a kémiai anyagok használatát a termelési folyamatok során, és növényvédelmi célok elérése érdekében csökkenteni tudják a szántóföldön való ismételt áthaladásokat
– mondta Seth Crawford, az AGCO precíziós és digitális vezető alelnöke és vezérigazgatója a vállalat sajtóközleményében.
A vezető továbbá kiemelte: „Számolva az esetleges későbbi szabályozások nyomásával, hisszük, hogy ez a projekt a gazdák előnyére fog válni és reméljük, hogy a további eredményként a szakma legjobbjaival dolgozhatunk együtt, kielégítve a termelők igényeit. Ez az erőfeszítés a célzott permetezési megoldások érvényesítésére irányul, a permetszerek használatának csökkentésével ugyanolyan eredményeket szeretnénk elérni a pre- és posztemergens időben, a nappali vagy éjszakai permetezés rugalmassága által.”
A partnerek és eszközeik
A hardvert, a gépi tanulást, a mesterséges intelligenciát és a további digitális szolgáltatásokat a Bosch szolgáltatja. A BASF, az általuk kifejlesztett Xarvio Digitális Gazdálkodó Megoldások révén egy, a gyomkezeléshez és a terményoptimalizáláshoz kialakított automatizált, valós idejű, mezőgazdasági döntéshozó eszközzel járul hozzá a munkálatokhoz.